Konkurs POWER CONCRETE

Rozgrywka finałowa, polegająca na pomiarze wytrzymałości na ściskanie próbek betonu, przygotowanych 28 dni wcześniej, pod czujnym okiem jury w laboratoriach AGH w Krakowie, odbyła się 11 października 2021 r. podczas pierwszego dnia konferencji Dni Betonu w Wiśle.
“Drodzy państwo, są rekiny biznesu, są też rekiny technologii betonu” – takimi słowami Zbigniew Pilch, szef marketingu Stowarzyszenia Producentów Cementu skomentował wyniki VI konkursu Power Concrete.

LAUREACI KONKURSU POWER CONCRETE 2021

  • Pierwsze miejsce i czek na 7500 zł wywalczył zespół technologów CEMEX Infrastruktura w  składzie: Patryk Ślęczka, Marcin Siekierski, Łukasz Guzikowski i Mateusz Cichy.
  • Drugie miejsce i czek na 5000 zł zdobył STRUNOBET – Migacz w składzie: Marcin Siwiec, Mateusz Turczyn, Grzegorz Stańczyk, Katarzyna Bugajniak.
  • Trzecie miejsce i czek na 2500 zł otrzymał CEMEX Polska: Damian Chełmecki, Marta Szklarzyńska, Patryk Chmura, Paweł Mofina i Łukasz Włodarski.
  • Czwarte miejsce – ATLAS Laboratorium Betonu: Arkadiusz Ignerowicz, Kamil Fiks i Patryk Kucharski.
  • Piąte miejsce – Piotr Rydygier team: Ireneusz Trzynski, Paweł Ginter, Mariusz Sumionka i Wojciech Janikowski.
Finaliści i jurorzy VI konkursu Power Concrete 2021

KOMUNIKAT – Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2021

Zgodnie z §5. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete2021 uprzejmie informujemy, że skład JURY Konkursu jest następujący:

Prof. Jacek Śliwiński, Politechnika Krakowska – Przewodniczący
Dr hab. inż. Artur Łagosz prof. AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza
Dr inż. Grzegorz Bajorek prof. PRZ, Politechnika Rzeszowska
Mgr inż. Justyna Piotrowska-Łój, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
Mgr inż. Wojciech Leja, Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej
Mgr inż. Zbigniew Pilch, Stowarzyszenie Producentów Cementu

  1. Zgodnie z §13. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete2021 uprzejmie informujemy, że I Etap Konkursu Power Concrete 2021 odbędzie się 6 września 2021 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w pawilonie B6-laboratorium 08, al. Mickiewicza 30, Kraków. Konkurs rozpocznie się o godz. 9.00 w sali 01.
  2. Zgodnie z §20. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2021 termin dostarczenia próbek do Pierwszego Etapu Konkursu – Rundy Kwalifikacyjnej ustala się na dzień 1 września 2021.
  3. Zgodnie z §11. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2021 prosimy o dostarczenie (mailem na adres powerconcrete@polskicement.pl lub wraz z próbkami do laboratorium) wypełnionej karty zgłoszeniowej do 22 sierpnia 2021.
  4. Wykonanie próbek betonu do Finału Konkursu Power Concrete 2021 odbędzie się 13 września 2021 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w pawilonie B6-laboratorium 08, al. Mickiewicza 30, Kraków. Konkurs rozpocznie się o godz. 9.00 w sali 01.
  5. Uczestnicy II Etapu Konkursu Power Concrete 2021 zgodnie z §22 Regulaminu do wykonania betonu użyją składniki przygotowane przez Organizatora.

Mapka dojazdowa

.

Ogłaszamy kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu „POWER CONCRETE 2021” organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.

Konkurs odbywać się będzie dwuetapowo, gdzie pierwszy etap – Runda Kwalifikacyjna będzie polegać na wykonaniu betonu o średniej (z 3 pomiarów) wytrzymałości na ściskanie fcm = 21 MPa. Uczestnicy konkursu przygotują i dostarczą Organizatorowi jedną serię trzech próbek sześciennych o boku 150mm.

Drugi etap – Finał Konkursu, do którego przystąpi pięć najlepszych zespołów z eliminacji, polega na wykonaniu betonu, charakteryzującego się minimalnym stosunkiem śladu węglowego wyrażonego w [kgCO2/m3 betonu] do średniej wytrzymałości na ściskanie [MPa] badanej na 3 próbkach sześciennych o boku 150 mm. Ślad węglowy betonu rozumiany jest jako suma iloczynów masowych zawartości użytych składników i ich śladów węglowych.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu i zgłoszenia udziału w Regulaminie Konkursu POWER CONCRETE.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków, pasjonatów i chętnych do rywalizacji w konkursie!

Zainteresowanych udziałem w Konkursie „Power Concrete” prosimy o kontakt:

Andrzej Jędrychowskiandrzej.jedrychowski@polskicement.pltel. +48 603 114 695


Partner Konkursu i dostawca maszyny wytrzymałościowej

Controls Polska Sp. z o.o.


Gospodarz eliminacji konkursu

Katedra Technologii Materiałów Budowlanych
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
Akademii Górniczo-Hutniczej


Obsługa laboratoryjna

Centrum Technologiczne Budownictwa
Instytut Badań i Certyfikacji Sp. z o.o.


Konkurs