Konkurs POWER CONCRETE

KOMUNIKAT – Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2023

Zgodnie z §5. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2023 uprzejmie informujemy, że skład JURY Konkursu jest następujący:

Prof. Jacek Śliwiński, Politechnika Krakowska – Przewodniczący
Dr hab. inż. Artur Łagosz prof. AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza
Dr inż. Grzegorz Bajorek prof. PRZ, Politechnika Rzeszowska
Mgr inż. Justyna Piotrowska-Łój, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
Mgr inż. Wojciech Leja, Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej
Mgr inż. Zbigniew Pilch, Stowarzyszenie Producentów Cementu

Ogłaszamy kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu „POWER CONCRETE 2023” organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.

Konkurs odbywać się będzie dwuetapowo, gdzie pierwszy etap – Runda Kwalifikacyjna będzie polegać na wykonanie betonu o średniej (z 3 pomiarów) wytrzymałości na ściskanie fcm = 69 MPa. Uczestnicy konkursu przygotują i dostarczą Organizatorowi jedną serię trzech próbek sześciennych o boku 150mm.

Drugi etap – Finał Konkursu, do którego przystąpi pięć najlepszych zespołów z eliminacji, polega na wykonaniu Betonu o najniższym śladzie węglowym w przedziale 35÷40 MPa.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu i zgłoszenia udziału w Regulaminie Konkursu POWER CONCRETE.

  1. Zgodnie z §13. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete2021 uprzejmie informujemy, że I Etap Konkursu Power Concrete 2023 odbędzie się 5 września 2023 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w pawilonie B6-laboratorium 08, al. Mickiewicza 30, Kraków. Konkurs rozpocznie się o godz. 9.00 w sali 01.
  2. Zgodnie z §20. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2023 termin dostarczenia próbek do Pierwszego Etapu Konkursu – Rundy Kwalifikacyjnej ustala się na dzień 1 września 2023.
  3. Zgodnie z §11. Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2023 prosimy o dostarczenie (mailem na adres powerconcrete@polskicement.pl lub andrzej.jedrychowski@polskicement.pl) wypełnionej karty zgłoszeniowej do 30 sierpnia 2023.
  4. Wykonanie próbek betonu do Finału Konkursu Power Concrete 2023 odbędzie się 11 września 2023 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w pawilonie B6-laboratorium 08, al. Mickiewicza 30, Kraków. Konkurs rozpocznie się o godz. 9:00 w sali 01.
  5. Uczestnicy II Etapu Konkursu Power Concrete 2023 zgodnie z §22 Regulaminu do wykonania betonu użyją składniki przygotowane przez Organizatora.
  6. Zgodnie z §31 Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Power Concrete 2023, organizator informuje, że kwota przeznaczona na nagrody i wyróżnienia w tegorocznej edycji Konkursu wynosi 20 000 zł.

Mapka dojazdowa

.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków, pasjonatów i chętnych do rywalizacji w konkursie!

Regulamin Konkursu Power Concrete 2023 (pobierz PDF)

Karta zgłoszenia na Konkurs Power Concrete 2023 (pobierz PDF)

Zainteresowanych udziałem w Konkursie „Power Concrete” prosimy o kontakt:

Andrzej Jędrychowskiandrzej.jedrychowski@polskicement.pltel. +48 603 114 695


Partner Konkursu i dostawca maszyny wytrzymałościowej

Controls Polska Sp. z o.o.


Gospodarz eliminacji konkursu

Katedra Technologii Materiałów Budowlanych
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
Akademii Górniczo-Hutniczej


Obsługa laboratoryjna

Centrum Technologiczne Budownictwa
Instytut Badań i Certyfikacji Sp. z o.o.


Konkurs