Licytacja / Tron nr 2

Autorzy:

Wojciech Bandyk (Politechnika Wrocławska)

Julia Heś (Politechnika Wrocławska)

Kinga Szymczyk (Politechnika Wrocławska)

Patryk Tatara (Politechnika Krakowska)

Helena Wasilewska (Politechnika Krakowska)

Autorzy skupili się na szukaniu równowagi i zbalansowaniu ciężaru między dwiema częściami tronu. Ważnym i stale powracającym tematem warsztatów betonowych jest szukanie równowagi między dolną częścią rzeźby (która z powodów konstrukcyjnych oraz ciężaru betonu najczęściej bywa masywna) a górną częścią konstrukcji (która pozwala na większy udział czystej wyobraźni a nawet odrobiny szaleństwa w projektowaniu). Efektem tych zmagań i poszukiwań jest forma zaprojektowana przez grupę B. Autorzy z pewnością nie operowali wzajemnymi proporcjami czystych płaszczyzn ani symetrią. – Ciężar dolnej części skupia się po prawej stronie, natomiast ciężar górnej po lewej; górna część jest też bardziej dynamiczna – mówi Helena Wasilewska. – Zaprojektowane przez nas otwory odciążają konstrukcję, która wydawała się za ciężka. Wycięcia tworzą bardzo ciekawy efekt, który będzie załamywał światło i cień w bryle – dodaje Patryk Tatara. Studenci dodatkowo zaprojektowali reliefowe wyżłobienia, chcąc podkreślić wertykalność konstrukcji i prowadzić wzrok obserwatora ku górze. – Tylko delikatnie gramy poziomami – mówi Kinga Szymczyk. – Nasz tron jest dosyć prostokreślny; zależało nam na bardziej minimalistycznej formie, ale z biegiem czasu uległa ona rozbudowaniu – podsumowuje studentka. Skonstruowanie dokładnego szalunku, który odzwierciedla różne niekonstrukcyjne (czysto kompozycyjne) detale, zawsze wymaga dodatkowej pracy na naszej – wprawdzie tylko warsztatowej – ale jednak prawdziwej budowie. 

Formularz licytacji

Wpisz swoje dane oraz propozycję kwoty kupna rzeźby prezentowanej powyżej.

Aktualna cena: Ładowanie...

Dziękjemy za przesłanie oferty. Na podany email wysłaliśmy wiadomość z linkiem do jej potwierdzenia. Oferta będzie obowiązywała dopiero po potwierdzeniu.
Wpisana przez Państwa kwota jest niższa od obecnej oferty. Prosimy o odświeżenie strony, ponieważ aktualna cena uległa zmianie.
Licytacja została już zamknięta.
Wystąpił błąd podczas wysyłania oferty. Prosimy o kontakt na dnibetonu@polskicement.pl.
Potwierdziliśmy przesłaną przez Państwa ofertę. Jest ona obecnie najwyższa.
Wysłana przez Państwa oferta jest już nieaktualna, ponieważ aktualna cena uległa zmianie. Prosimy o wypełnienie formularza jeszcze raz.
Licytacja została już zamknięta.
Wystąpił błąd podczas potwierdzania oferty. Prosimy o kontakt na dnibetonu@polskicement.pl.