Licytacja / Tron nr 5

Autorzy:

Jakub Adamik (Politechnika Śląska)

Krystian Cięciwa (Politechnika Wrocławska)

Beata Cudzich (Politechnika Krakowska)

Kacper Wcisło (Politechnika Krakowska)

Damian Zabłocki (Politechnika Wrocławska)

W labiryncie procesu twórczego dzieło okazuje się wypadkową wielu prób, wzlotów i upadków, błądzenia po omacku, zarzucania pierwszych koncepcji i niespodziewanego do nich powracania. Mimo to rezultat potrafi zaskoczyć czystością i klarownością koncepcji. – Zaczęliśmy od tego, że zrobiliśmy mapę myśli, gdzie każdy mówił i pisał coś, z czym kojarzy mu się temat warsztatów; w kolejnym etapie każdy rysował własną koncepcję, potem staraliśmy się je połączyć i wybrać najlepszą – mówi Jakub Adamik. Projekt grupy E jest niezwykle zdyscyplinowany i podporządkowany jednej nadrzędnej idei. W tronie nie ma najmniejszego zbędnego elementu, żadnej dodatkowej atrakcji czy dekoracji. Forma powstała raczej przez odejmowanie niż dodawanie materii. W tym znaczeniu wydaje się prawdziwie rzeźbiarska. Centralnym punktem projektu jest masywne siedzisko w kształcie prostej kostki (prostopadłościanu). Siedzisko zostało otoczone (oplecione) z czterech stron wznoszącą się ku górze betonową „wstęgą”. To wszystko. – Forma jest przejrzysta i patrząc na nią od razu widać, o co w niej chodzi. Betonowa taśma obwija miejsce, na którym się siedzi. Inspiracją był sam temat – tron króla Minosa. Nawiązując do mitologicznego labiryntu zapytaliśmy, co się robi w labiryncie? Błądzi się – mówi Krystian Cięciwa. – Stosując prostokreślność i pozbywając się obłych kształtów, zastosowaliśmy spiralę schodkową. Ułatwiło to odlewanie rzeźby w betonie. Stosowaliśmy proste moduły, które ułatwiły nam zastosowanie proporcji w całym projekcie – tłumaczy Damian Zabłocki: – Naszą formę idealnie przedstawia zdanie, że „mniej znaczy więcej”– podsumowuje Kacper Wcisło.

Formularz licytacji

Wpisz swoje dane oraz propozycję kwoty kupna rzeźby prezentowanej powyżej.

Aktualna cena: Ładowanie...

Dziękjemy za przesłanie oferty. Na podany email wysłaliśmy wiadomość z linkiem do jej potwierdzenia. Oferta będzie obowiązywała dopiero po potwierdzeniu.
Wpisana przez Państwa kwota jest niższa od obecnej oferty. Prosimy o odświeżenie strony, ponieważ aktualna cena uległa zmianie.
Licytacja została już zamknięta.
Wystąpił błąd podczas wysyłania oferty. Prosimy o kontakt na dnibetonu@polskicement.pl.
Potwierdziliśmy przesłaną przez Państwa ofertę. Jest ona obecnie najwyższa.
Wysłana przez Państwa oferta jest już nieaktualna, ponieważ aktualna cena uległa zmianie. Prosimy o wypełnienie formularza jeszcze raz.
Licytacja została już zamknięta.
Wystąpił błąd podczas potwierdzania oferty. Prosimy o kontakt na dnibetonu@polskicement.pl.