Licytacja / Tron nr 4

Autorzy:

Julia Adamczyk (Politechnika Krakowska)

Agnieszka Andzel (Politechnika Krakowska)

Emilian Nowak (Politechnika Wrocławska)

Julia Kowalik (Politechnika Wrocławska)

Weronika Piotrowska (Politechnika Wrocławska)

Gdyby w sposób najbardziej formalny definiować zadanie, jakie stoi przed uczestnikami krakowskich warsztatów betonowych, można powiedzieć, że chodzi o zaprojektowanie rzeźby, która okaże się „grą betonowych brył”. Ta swoista gra zostaje wypracowana w pięcioosobowych grupach utalentowanych ludzi. Wzajemne relacje brył tworzą formę, umownie nazwaną tronem. Przede wszystkim na ten aspekt zadania zwróciła uwagę grupa D. – Poza użytkowym znaczeniem chcieliśmy się skupić na tym, aby cała rzeźba była przyjazna dla oka jako element kompozycyjny, dlatego nasz tron składa się z trzech podstawowych elementów: trzonu, siedziska, które jest zakręcone i przechodzi w podłokietnik oraz – metaforycznie – z poduszki, takiego dodatkowego elementu, który tę kompozycję dopina – tłumaczy Weronika Piotrowska. – Nasza kompozycja jest nie tylko przyjazna dla oka, tworząc jednolitą całość, ale również oparcie, które nazwaliśmy poduszką, konstrukcyjnie wspiera podłokietnik, aby rzeźba była stabilna – dodaje Emilian Nowak. Autorzy dużo uwagi skupili na zaprojektowaniu faktury szalunku, aby zróżnicować płaszczyzny betonu w różnych częściach tronu. W ten sposób wspomniana gra betonowych brył stała się jeszcze bardziej zmysłowa. Szalunek bocznej części siedziska i pleców został wykonany z płyt o nierównej (lecz naturalnej) fakturze. Pozostałe fragmenty powstały z gładkiej sklejki i płyt szalunkowych. Gra betonowych brył rozgrywa się również w słońcu, cieniu i różnych natężeniach naturalnego światła.

Formularz licytacji

Wpisz swoje dane oraz propozycję kwoty kupna rzeźby prezentowanej powyżej.

Aktualna cena: Ładowanie...

Dziękjemy za przesłanie oferty. Na podany email wysłaliśmy wiadomość z linkiem do jej potwierdzenia. Oferta będzie obowiązywała dopiero po potwierdzeniu.
Wpisana przez Państwa kwota jest niższa od obecnej oferty. Prosimy o odświeżenie strony, ponieważ aktualna cena uległa zmianie.
Licytacja została już zamknięta.
Wystąpił błąd podczas wysyłania oferty. Prosimy o kontakt na dnibetonu@polskicement.pl.
Potwierdziliśmy przesłaną przez Państwa ofertę. Jest ona obecnie najwyższa.
Wysłana przez Państwa oferta jest już nieaktualna, ponieważ aktualna cena uległa zmianie. Prosimy o wypełnienie formularza jeszcze raz.
Licytacja została już zamknięta.
Wystąpił błąd podczas potwierdzania oferty. Prosimy o kontakt na dnibetonu@polskicement.pl.